افزودن ویژگی جدید به ردیت

ردیت

بعضی گزارش‌ها از احتمال اضافه‌شدن چند ویژگی مشابه تیک‌تاک به شبکه‌ی اجتماعی ردیت خبر می‌دهند.

به‌ادعای گزارش‌های تازه مگ، ردیت در حال بررسی امکان معرفی چند ویژگی‌ ویدئویی مشابه تیک‌تاک در پلتفرم خود است. درحالی‌که این پروژه هنوز در مراحل اولیه‌ی خود قرار دارد و وارد مرحله‌ی آزمایشی نشده، تک‌کرانچ توضیحاتی درباره‌ی ویژگی‌های احتمالی آن ارائه کرده است. به‌گفته‌ی این رسانه، ابزارهای آینده‌ی ردیت می‌توانند به کاربران کمک کنند به‌راحتی به پست شخص دیگری واکنش نشان دهند.

به‌گزارش انگجت، در تیک‌تاک می‌توان از قابلیت Duet برای واکنش نشان‌دادن به ویدئوهای کاربران دیگر استفاده کرد. تاکنون محتواهای بسیار خلاقانه‌ای به‌کمک این ویژگی خلق شده است. در سال ۲۰۲۰، پلتفرم مذکور Stitch را نیز معرفی کرد که امکان ادغام‌کردن بخش‌هایی از پست شخص دیگر در کلیپ خود کاربر را فراهم می‌کند.

ابزار مذکور به افراد اجازه داد از خلاقیت خود استفاده و به‌سرعت پاسخ‌های خنده‌داری برای ویدئوهای وایرال ایجاد کنند. حتی در بعضی مواقع افراد در‌ادامه ویدئو کاربری که اطلاعات نادرست درباره‌ی موضوعی خاص منتشر می‌کند، اصلاحیه‌ای ایجاد و بدین‌طریق از انتشار داده‌های نادرست جلوگیری می‌کنند‌.

تمرکز ردیت بر ویدئو

اگر قرار باشد شبکه‌های اجتماعی مختلف را براساس تمرکز آ‌ن‌ها روی محتوای ویدئویی به‌ترتیب فهرست کنیم، احتمالاً اصلا به ردیت فکر نخواهیم کرد. باید اشاره کنیم که هدف پروژه‌ی جدید ردیت این نیست که با تیک‌تاک رقابت کند؛ بلکه قصد دارد به کاربرانش راه جدیدی برای مشارکت در بحث‌های مختلف بدهد؛ خصوصاً اگر پست اصلی ویدئویی باشد.

در سال ۲۰۲۰، ردیت رقیب تیک‌تاک، یعنی Dubsmash را خرید؛ اما این سرویس فوریه‌ی سال جاری تعطیل و ویژگی‌های ویدئویی‌اش در پلتفرم شرکت مذکور گنجانده شد. این پروژه‌ی خاص نیز از فناوری ویدئویی Dubsmash استفاده خواهد کرد.

یکی از سخن‌گویان ردیت به تک‌کرانچ گفت که این شرکت در حال برقراری ارتباط با کامیونیتی‌های مختلف است تا ببیند آیا آن‌ها به استفاده از چنین ویژگی‌ علاقه‌ دارند یا خیر. ردیت، تنها زمانی مراحل آزمایش اولیه‌ی خود را آغاز می‌کند که اکثر فیدبک‌ها مثبت باشد.

منابع: engadget , zoomit

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *