توقف فعالیت های تولیدی رنو در روسیه

رنو در روسیه

جنگ با اوکراین و تحریم‌های بین‌المللی علیه روسیه پیامدهای متعددی به همراه داشته و اثرات منفی آن روز به روز در صنایع مختلف این کشور، از جمله صنعت خودروسازی مشاهده می‌شود. به دنبال تویوتا، هوندا، فورد و چند کمپانی دیگر. توقف فعالیت های تولیدی رنو در روسیه سرخط خبرها است.

پس از برگزاری جلسه هیئت‌مدیره، شرکت فرانسوی Renault تصمیم گرفت هرگونه فعالیت های تولیدی را در کارخانه خود در نزدیکی مسکو متوقف کند. این شرکت هم‌اکنون در حال ارزیابی «گزینه‌های موجود» در رابطه با سهام خود در آوتوواز، شرکت سازنده خودروهای لادا است.

خبر توقف فعالیت های تولیدی رنو در روسیه درست چند ساعت پس از گفته‌های جنجال‌آمیز ولادیمیر زلنسکی از مگ در خصوص لزوم خروج کمپانی‌های فرانسوی از روسیه در حمایت از عملیات دفاعی اوکراین. همین‌طور درخواست تحریم جهانی رنو توسط دمیترو کولبا (وزیر امور خارجه اوکراین)، در رسانه‌های آفلاین و آنلاین منتشر شد. رنو با این اقدام نشان داد که از تحریم‌های بین‌المللی علیه مسکو پیروی می‌کند.

ناگفته نماند که خروج رنو از روسیه، هزینه‌های بسیاری را به همراه دارد. علاوه بر از دست دادن 10 درصد از درآمد سالانه و همین‌طور کاهش حاشیه عملیاتی به حدود 3 درصد. رنو باید هزینه‌های مربوط به عملیات خروج از کشور و همین‌طور بیکاری 45000 کارگر را پرداخت کند.

از طرف دیگر، آوتوواز گفت که این شرکت در حال نظارت و بررسی دقیق وضعیت بوده و دائما با مقامات منطقه‌ای و فدرال و همین‌طور سهامداران مختلف در ارتباط است. ظاهرا خودروساز روسی قصد دارد با کاهش قطعات وارداتی، نسخه‌های ویژه‌ای از مدل‌های موجود را روانه بازار کند.

منبع: digiato

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *